Tek kişilik ya da çift kişilik yatak odaları oluşturulurken yapılan en büyük yanlışlardan birisi baygın renklerin tercih edilişidir. Bu sınırların dışına çıkarak çiftlerin yatak odasından isteyebileceği bütün konforu sağlayabilmeli ve büyük eşya hacimlerinin olduğu durumlara ayak uydurabilen sağlamlığı içermelidir bir yatak odası takımı.

 

Öncelikle yatak odasının vazgeçilemez parçası olan yatak seçilirken asla ve asla ucuza kaçılmamalıdır. Özellikle çift kişilik yataklarda eğer uyku zevkleri uyuşmuyorsa çiftler, iki tarafı da memnun edecek ölçüde tasarlanmış, sert yaylı ve yumuşak yaylı iki ayrı bölgesi bulunan yatakları tercih etmelidir. Keza uyku problemi çekiliyor ya da bel ağrısından şikayet ediliyorsa ve bütün günün yorgunluğu atılamamaktaysa konforlu yataklar seçilmelidir. Aksi taktirde kalıcı sağlık problemleri baş gösterebilir ya da uyku bozuklukları yüzünden stres seviyesindeki artış huzurunuzu kaçırabilir.

 

Yatak Odası Takımları Fiyatları

Özellikle günümüzün rahatlık anlayışı ve ihtiyaçları karşısında istemsizce değişmekte olan fiyatlar  2000 TL ile 15.000 TL aralığında seyretmektedir. Ancak kesinlikle bu fiyatlar göz önüne alınarak kalitesiz ürün tercihi yapılmamalıdır. Özellikle yatak odası takımları söz konusuyken gardıropların normal bir gardıroptan çok daha sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Bu yüzden sağlam parçalar içermediği bariz belli olan yatak odası takımları listeye eklenmemeli ve kesinlikle hem tasarım açısından hem kullanışlılık ve uzun ömürlü oluşu açısından kaliteli mobilyalar içeren yatak odası takımları tercih edilmelidir. Bu minvaldeki en uygun yatak odası takımları ortalma 5000 TL’ye bulunabilmektedir. Maksimum 5000 TL’lik yatak odası takımları orta halli ihtiyaçların tamamını karşılamaya yetmektedir.

 

Yatak Odası Takımı Gardırop Seçimi

Gardıroplar seçilirken ilk olarak aranması gereken özellik sağlam ve uzun ömürlü olup olmadığıdır. Estetik, bu gibi durumlarda ikinci planda olmalıdır. Çünkü hiçbir rafı olmayan ve küçük askılık alanına sahip bir gardırop, sırf aynası ve kapağı güzel diye alınmamalıdır. Aksi durumda en fazla 3 ay içerisinde yeni bir gardırop alınmak zorunda kalınabilir. Bunun yerine yatak odanızın genel rengine hitap edebilecek kadar estetiğe sahip, fakat aynı zamanda iki kişinin de bütün eşyalarını sığdırabileceği kadar geniş gardırop seçmek akıllıca bir davranış olacaktır. Sağlam gardırop alırsanız, onarımı veya değişimi gibi konuları da düşünmek zorunda kalmazsınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir