İnsanların yoğun bir günün ardından koşarak gittikleri yer tabii ki de evleridir. Tüm bir günün yorgunluğunu ve yoğunluğunu evlerinde dinlenerek atmak isteyenlerin, salonlarında ne kadar çok zaman geçirdiklerini belirtmeden geçmemek gerekir. Evlerin her alanı oldukça önemli olmasına rağmen, dinlenme alanı ve kişisel zaman geçirme alanı olarak kullanılan salonların bir miktar daha önde olduğu kabul edilmiş bir gerçektir. Bu aşamada dikkat çeken nokta salon dekorasyonunda tarz yaratılması durumu olarak göz önüne gelmektedir.

1

Renk Seçimi Her Zaman Önemlidir
Salon dekorasyonunda farklılık yaratmak ve kişisel tercihlerini en doğru şekilde yansıtmak isteyenlerin dikkate alması gereken konuların başında, renk seçimlerine dikkat etmek gelmektedir.
Salonların büyüklüğüne göre renk seçimi yapmak gerektiği göz ardı edilmemelidir. Küçük salonlarda koyu renk koltuk takımı seçimleri yapmak alan daralmasına neden olacağı için rahat bir ortamın oluşmasına engel olacaktır. Küçük alanlar için koltuk takımı ve genel salon dekorasyonunda açık tonların tercih edilmesi daha uygun olacaktır.
Büyük salonlar için renk tercihi yaparken daha geniş yelpazelerden yararlanmak mümkün olabilecektir. Yine de birbirine uyumlu tercihler her zaman daha güzel bir görünüm oluşmasına neden olacaktır.

2

Uyumlu Renklerin Tercihi
Salon dekorasyonunda tarz yaratmak isteyenlerin uyumlu renkler kullanmaları en önemli noktalardan bir tanesidir. Diğer alanlarda olduğu gibi salonlarda da büyüklüğe ve salonun şekline göre seçim yapılması olumlu olacaktır.
Koltuk takımı ve salonun diğer dekorasyon ögeleri ile uyumlu renklerin harmanını sağlamak hem alanı ferah gösterecek hem de kullanımdan memnuniyet duyulmasına neden olacaktır.
Renk konusunda uyuma dikkat ederken son zamanlarda zıt renklerin daha çok tercih edildiğini de belirtmek gerekmektedir. Eskiden beri süregelen renk uyumlarının dışında, birbirine zıt renklerin kullanımıyla da şık bir salon dekorasyonu oluşturulması mümkündür.
Salon Dekorasyonunda Huzur Yansıtmak
Genel olarak insanların salon dekorasyonlarında huzurlu bir alan oluşturmak çabasında oldukları gözlemlenmektedir. Salon dekorasyonunda tarz yaratmak isteyenlerin huzurlu bir alan yaratmak için renk seçimlerine ve uyumlu oturma takımları seçimine dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir. Böylelikle evlerde en çok zaman geçirilen alan olan salonların, hem huzurlu ve dinlendirici hem de zarif bir şıklığın ışıltısına bürünmesi kolay olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir