İster oturma odalarınız yeni alın isterseniz de oturma odasındaki mobilyalarınızın kumaşlarını yenileyin. Döşemelerin yenilenmesi veya yeni alınan oturma gruplarında döşeme tercihleri son derece önemlidir. Oturma odaları mobilyalarındaki döşemeler de iki ana alternatif sizi bekliyor olacak. Döşemeleriniz kumaş mı yoksa deri mi olacak? Öncelikle bun karar verilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Yeni alınacak olan oturma odası mobilyalarında döşemeleri zaman zaman değiştirme imkânını mobilya firmaları vermektedir. Ancak bazı modeller ise sabittir ve değiştirilmez. Ancak yenileme yaparken mobilyalarınıza kumaş veya deri döşeme tercihini sizler yapacaksınız.

1

Kumaş mı Deri mi?
Döşemelerinizin kumaş olmasını tercih ederseniz o zaman da kumaş seçenekleri arasından tercih yapmalısınız. Kumaşların farklı hammaddeleri sebebiyle kullanım ömürleri değişmektedir. Oturma odaları sıklıkla kullanılan yerler olduğundan buradaki oturma gruplarında kullanılan döşemelerin uzun ömürlü kumaşlardan tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca temizlik ve temizleme seçenekleri açısından da kumaş tercihi önemlidir. Oturma odası yani evimizde çocuğumuz veya evcil hayvanımız varsa temizliğinin kolay olan döşemeler seçilmelidir. Teknolojinin geldiği noktada soft kumaş ürünlerinin olduğu koltukları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Deri tercihi yapıyorsanız maliyet ve fiyat olarak biraz daha fazla araştırma yapmanız ve düşünmeniz gerekir. Bu nedenle suni deriyi tercih edebilirsiniz. Şık ve modern görünümü sağlayan deri koltuk döşemeleri özellikle yazın terletme özelliği sebebiyle tercih edilme noktasında kırılma yaşamaktadır. Suni derilerin en çok tercih edilme sebebi ise şüphesiz kolay temizlenmesidir. Kolay temizlenen bu deri döşemeler ayrıca uzun süreli kullanım imkânı da sağlar.

Renkler ve Uyum
Oturma gruplarında renklerde son derece önemlidir. Mobilyalarınızın modeline uygun olarak döşemelerinizi yenilerken duvarlarınızın renklerine göre de tercih yapabilirsiniz. Ayrıca yeni bir oturma odası satın alırken de şık ve modern bir görünüm yakalayabilmek için renklerdeki uyumu ve ahengi takip edebilirsiniz. Oturma odaları içerisinde yer alan, halı, perde ve özel dekoratif ürünlere göre renk tercihinizi yapabilirsiniz. Tek ve sade döşeme renkleri yanında alternatifli aksesuar kullanımı imkânınız daha fazla olacaktır. Döşemelerde daha sade ve tek renk seçimleri, uzun ömürlü ve kaliteli seçimleriniz ile birleştiğinde ekonomik ve uzun kullanımlı ürünlere sahip olmanızı da beraberinde getirecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir