Karakteriniz ve odalarınızın dizaynı arsanda etkili bir bağ vardır. Karakteriniz ve kişiliğiniz, eviniz ive odanızı dizayn etmekte seçmiş olduğunuz mobilyalar ile ortaya çıkmaktadır. Tercih ettiğiniz mobilya tarzları ve oda dizaynı sizin nasıl bir yaşam anlayışına sahip olduğunuzu gösterebilmektedir. Aynı şekilde girdiğiniz bir odanın dizaynına göre, o odayı kullanan kişi hakkında çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Bu konuda örnek verilebilecek şahsiyetlerden biri Steve Jobs’tur. iPhone tasarımlarındaki sadelik ve şıklığın onun karakterini yansıttığı söylenebilir. Çünkü Steve Jobs, evine de uyguladığı mobilya seçimi ile sade bir görünüm kazandırmaya çalışmıştır. Evinde fazla eşya bulunmamakla beraber sade ve kullanışlı bir oda olduğu anlaşılıyor.

modern rustic living room ideas

modern rustic living room ideas

Klasik Tasarımlar
Teknolojiye uzak olmasa da kullanmanız gereken tüm teknolojik cihazlara hâkim olarak yaşayan, ilişkileri iyi la, disiplinli ve çalışkan kişileri yansıtan bir tasarımdır klasik tasarımlar. Modern dünyanın yoksunluğundan uzak durarak, geçmişe duyulan özlemle beraber klasik ve gösterişli mobilyalar sizi daha iyi yansıtıyordur. Oturduğunuz koltuk kadar tüm eşyalar da en iyi şekilde işlevini yerine getiren sağla eşyalar olmalıdır. Uğraştığınız işleriniz, sizi eviniz ile ilgilenmekten geri koymuyor.

Modern Tasarımlar
Genel anlamıyla hayatı yaşamak olarak tarif edilen bir yaşam tarzınız ve görüşünüz varsa, felsefik düşüncelerle kafa yormuyorsanız muhtemelen eviniz ve odanız modern bir tasarıma sahiptir. Teknolojik ürünlerin yanı sıra renkli ve hareketli mobilyalar, geometrik desenli eşyalar, pastel renkli dokuların yoğunluğunda olan bir mobilya seçimi sizin çalışmaktan ve yaşamaktan keyif aldığınızı göstermektedir.

1

 

 

Rüstik Tasarımlar
Doğa hayranı kişilerin ruhunu rüstik tasarımlar göstermektedir. Hayvanları, doğayı, bitkileri seven bireyler her şeyin doğal halinde olması taraftarı olanlar ve ahşabı çok sevenler, genellikle rüstik tasarımları tercih etmektedir. Bu kişiler genellikle fotoğraflarla arası iyi olanlar ve her şeyin en güzelinin en doğalı olduğunu düşünenlerdir. Plastik eşyalar ile arası olmayan bu kişiler mobilya seçimi için az eşya kullanmakla beraber, ahşap renkler, krem ve beyaz renkler ağırlığında bir oda tasarımıyla beraber yaşarlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir