Koltuk Takımlarınızın ömrü ne kadar uzun olursa sizi o kadar az masrafa sokar demektir. Masraf demek yeni bir Koltuk Takımı almanız demektir, yeni koltuk takımlarının fiyatları bizim sitemizde her kadar diğer satış yapan sitelerden hem kaliteli hem hesaplı olsada siz yinede koltuklarınıza iyi bakın derim, Çok eskidiğini düşünüyorsanız evinizdeki Koltuk Takımının ve yeniliklere açık olan “Koltuk Modelleri” arayışına geçmiş iseniz üzt kısımda bulunan sayfa linklerimizden istediğiniz yeni ternd ürünlerimizi inceleye bilirsiniz. Biz size bazı modelleri bu yazımızda alt kısımda sunacağız.

Koltukların ömrü nasıl uzar

Koltukların ömrünü uzatmak için ilaç hap kullanamayacağımıza göre koltukların belli başlı bakımları vardır bunlara çok dikkat etmek gerekir, mesala örnek vermek gerekirse, koltuklarımızı kesinlikle tozlu ve nemli ortamlarda barındırmayalım üzerine dökülen lekeri kesinlikle Alkol içeren maddeler ile temizlemeyelim ve hatta fermuarlı ve yıkanabilir tarzda olan kumaşları dahi olmaz üzere 50 derecenin üzerinde yıkamayalım ki olası kötü durumlar ile karşılaşmayalım.

İskelet bakımı olurmu

Koltuklarımızın iç kısımları yani ana gövdesi bizim ürettiklerimizde tamamen gürgen ağacı kullanmaktayız lakim bazı firmalar ucuza üretip rekaber kızıştırmak için sunta ve kavaktan ibare olan koltuklar üretmekte bu durumda olan koltuklar nemli veya sert darbelere karşı dayanma durumu yok bun için sert darbeler veya çocukların üzerinde oynamalarından (hoplama zıplama vs. gibi) kaçınalım. yoksa harici sizin koltukların içindeki iskelete başka dıştan yapacağınız hiçbir müdehale yoktur. Sadece Klasik Koltuk Modelleri var onların cilalı kısımları var onlarda dikkat etmeniz gereken ise cilanın tozu belli zamanlarda alınması ve çay, kola gibi sıvı maddelerin üzerine dökülmesi durumunda hemen kurulamanız olacaktır, toz alımlarını ise ıslak bez yerine nemli bez ile almanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir