Rahat ve güzel bir kanepe, herhangi bir yaşam alanının odak noktasıdır, ancak oturma yerini en iyi şekilde seçmek için farklı yönler göz önünde bulundurulmalıdır; Boyut ve malzeme gibi genel kriterlere ek olarak, optik hususlar ve mobilyaların geri kalanı ile birleştirme yeteneği de göz önünde bulundurulur. En az değil, üslup, renk ve yapım hakkında bir karar verilmelidir.

Bir kanepe alırken daima yeterli kalitede ödeme yapılmalıdır. Akılda tutunuz: Yüksek kaliteli döşemeli ve döşemeli özenle hazırlanmış kanepelerin fiyatı vardır. Pahalı sandviç yapım yöntemleri özellikle uzun bir dayanıklılık ve sağlamlık sağlar. Kanepeyi seçerken, istenen servis ömrü daima dikkate alınmalıdır. Özellikle çocuklar evde yaşıyorsa, on yıl sonra bile boyutsal olarak stabil olan çekirdek malzemesi olarak köpükler tercih edilmelidir. Bu konuda çok daha dikkatli şekilde seçim yapılmalıdır.

Kanepe İdeal Kütlesi

Tercih edilen oturma alanı, öncelikle mevcut alanın kütlelerine boyut olarak uyarlanmalıdır. Örneğin, küçük bir apartman dairesinde büyük boy koltuk tasarımları hızla kalabalıklaşıyor.

Ayrıca, kanepe ve sehpa arasında yeterli hareket serbestliği göz önünde bulundurulmalıdır. Mobilya ve mobilyaların tam boyutlarını içeren fotoğraflar ve eskizler planlamaya yardımcı olur. Son fakat en az değil, kişinin kendi beden büyüklüğü ve yaşı da seçimde belirleyici bir rol oynamaktadır. Büyük insanlar, yeterli oturma derinliğine sahip yüksek bir kanepeye ihtiyaç duyarken, küçük insanlar için düşük bir yapı önerilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir