Bir kanepe satın almak büyük bir yatırımdır ve satın aldığınız şeyden zevk almamanız için hiçbir neden yoktur. Hiç kimse aceleci ve kötü düşünülmüş bir satın alımdan kaynaklanan hayal kırıklığına ve müşterinin pişmanlığına ihtiyaç duymaz. İyi bir satış elemanı, ihtiyaçlarınız için en uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak ve anlayacaktır.

Dikkate alınması gereken en önemli hususlar, özellikle kanepenize herhangi bir zaman harcamayı planlıyorsanız, kalite ve rahatlıktır. Dünyadaki en iyi görünümlü kanepe, en konforlu olanı ölçemez. Bu yüzden bir araba kullanmadan önce bir araba testinden geçmeniz gerekiyor.

Acele etmeyin

Kanepeyi denemek için kendinize bolca zaman tanıyın, böylece onu tanıyın. Sadece bir kaç saniye hızlıca bir yere çökmek size çok fazla şey anlatmayacak. İyi bir satış elemanı, boyut için farklı kanepeler kullanırken sizi anlayacaktır ve rahatsız etmeyecektir. Bir süre üzerinde otururken nasıl hissettiğini anlamalısın.

Kanepe Farklı Stilleri Test Et

Birçok farklı stilleri test edin ve bunları evde bir kanepe kullanacak şekilde denediğinizden emin olun. Bacaklarınız kıvrılmış olarak oturmak ister misiniz? Üzerine uzanmayı sever misin? Merkezde otururken en mutlu hissediyor musunuz?

Koltuğun yüksekliğini ve derinliğini düşünün. Daha uzun boylu insanlar için daha derin koltuklara sahip olmak en iyisidir. Oturma pozisyonundan kalkmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, daha sığ bir koltuk deneyin.

Kanepe oturup denemek için sırtın yüksekliğini ve hissini de hesaba katın. Sıkı bir koltuk mu yoksa gevşek minderli mi tercih edersiniz? Hangisinin doğru olduğunu görmek için tüm farklı yastık konfigürasyonlarını deneyin.

Oturma tarzınız buysa, ayaklarınızı bir mobilya mağazasında bir kanepeye koymadan önce ayakkabılarınızı çıkarmayı unutmayın.

Kanepe Farklı Dolguları Test Et

Her insan, rahat olduğunu düşündüğü şekilde farklılık gösterir. Bazıları batabilecekleri bir kanepe, bazıları ise daha sert bir koltuk tercih eder. Hangisini sevdin? İstediğiniz sıkılığın veya yumuşaklığın seviyesini seçmek için farklı dolguların üzerinde oturmayı deneyin.

Koltukta ve sırtta aynı seviyede yumuşaklık veya sertlik isteyip istemediğinizi düşünün. Aynı olmak zorunda değiller.

Kanepe Konusunda Farklı Kumaşları Test Et

Her kumaş farklı hissedecek ve bir divanın genel hissine çok farklı bir şekilde katkıda bulunacaktır. Ağır dokulu kumaşların görünüşünü beğenebilirsiniz, ancak onlardan hoşlanıyor musunuz? Bir yüzey çok kaygan hissediyor mu? Üzerindeki ağırlığınızı değiştirdiğinizde ses derisinin çıkardığı hoşunuza gitti mi?

Sizin için doğru olanı bulana kadar yeterince farklı kumaşlara oturun. Bu özellikle her zaman kullanılan özel bir koltuk olan “kanepe” olacaksa önemlidir.

Kumaş için test yaparken, kolayca kırışıp uzamadığını kontrol etmelisiniz. Kolayca kırışırsa, görünümünü uzun süre korumak zor olacaktır. Sarkma kumaşı çok çabuk harap görünmesini sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir