Çoğu zaman gri koltuk takımı yanına hangi renk konulsa da bayık ya da abes durur. Bunun sebebi gün ışında farklı, akşam saatlerindeki yapay ışığında farklı görünmesidir. Bu yüzden en uygun sonucu alınabilmesi için koltuk takımları gün ışığında seçilmelidir. Renk geçişleri yapmak istiyor ve bunda başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız ya da ne tür detaylarla ferahlık yaratabileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz. İşte gri koltuk takımını kombinleme ipuçları:

 

  1. Ferahlık Doğallıktan Gelir

Çoğu insanın yaptığı en büyük yanlış eve ferahlık katmak için gri koltuk takımı yanına, köşesine beyaz tonlarında dekorasyonlar yapmaktır. Çünkü beyaz her ne kadar ferah bir renk olsa d asla gri ile birlikte detaylık dışında daha büyük bir dikkat çekmemelidir. Gri koltuk takımı, ev dekorasyonuna gömülmeli, başka renkteki büyük parçalalarla kontrast yaratıp dikkati üzerine çekmemelidir. Bu yüzden gri koltuk takımları için en uygun detaylar, doğallıkla harmanlanmış detaylar olacaktır. Grinin açık tonlarındaki bir vazo ve içerisinde sarıya yakın bir renkte çiçek, bu detaya en büyük örnektir.

 

  1. Sarı Renk Geçişleri

Grik koltuk takımı kombini konusunda yapılan diğer büyük bir yanlış da grinin yanında, gri koltuk takımından daha çok dikkat çekmesi muhtemel renk geçişleri yapmaktır. Örneğin en yanlış renk geçişi, hiç yumuşak renk serpiştirmeden direkt kırmızı detaylar eklemektir. Bunun gibi bir geçiş siyah, mor ve lacivert renkleri için de geçerlidir. Ama hangi renge geçilmek isteniyorsa istensin, ilk önce yumuşak geçişlerle ara tonlar kullanılmalı. Bu sayede tamamen göz yorucu bir kontrastlık yerine birbirini doyuran iki sert renk arasında ahenkli bir geçiş olacaktır. Kırmızı rengi için örnek vermek gerekirse, direkt kırmızıya geçmek yerine sırasıyla sarı, hardal sarısı, daha yoğun sarı tonlarından yumuşakça turuncuya geçiş gibi detaylara dikkat edilmelidir. Gri koltuk takımı kombinlemek için eklenebilecek en önemli detaylar arasında bu gibi renk geçişleri gelmektedir.

  1. Modern Detaylar

Gri koltuk takımları kombinlenirken klasikten ziyade modern detaylar kullanılmalı ve bu şekilde daha gelecekvari, daha fütüristik bir görünüm katılmalıdır. Modern raf süsleri, cama yakın bir köşeye bir teleskop ya da maketi, krem rengi, siyah ve beyaz tonları ile harmanlanmış ufak bir halı gibi örneklerle gri koltuk takımı kombini yapmak daha da kolaylaşacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir