Evde en çok kullanılan ürünlerden birisi koltuk takımlarıdır. Öyle ki evde geçirilen sürenin çoğunluğu bu ürünlerin üzerinde olmaktadır. Dolayısıyla koltuk takımı seçerken daha dikkatli davranmak gerekir. Doğru koltuk takımı seçiminde ergonomik olmasının yanında diğer dikkat edilmesi gereken ev dekorasyonuna uygun olup olmadığıdır. Bu makalede sizlere Country koltuk takımlarından bahsedeceğiz.

Country Koltuk Takımı Nedir?

Country denildiğinde akla ilk gelmesi gereken şey geleneksel bir model olduğudur. Bu ister belirli bir döneme ait ister de belirli bir yöresel modele ait olabilir. Bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

  • Spor veya modern dekorasyon isteyenlerin bu modelden uzak durması gerekmektedir.
  • Seçilecek mobilyaların işlemeleri ve oymaları dönemine uygun olmalı ve uzun kullanım ömrüne sahip olmalıdır.
  • Mobilya renkleri geleneksel dokuya uygun olmalıdır. Modernizmi çağrıştıran renklerden uzak durulmalıdır.
  • Koltukların genişliği geleneksel yapıya uygun olmalı.
  • Country koltuk takımının kullanılacağı odanın boyutlarına uygun ürünler seçilmeli, aksi durumda model kendini gösteremez.

Bunlar ve benzeri birkaç noktaya dikkat edildiğinde country koltuk modelleri seçiminde en doğru kararı verebilirsiniz. Önemli olan mobilya işçiliğinin düzgün yapılması ve renk seçiminin doğru olmasıdır. Eğer country tarzının ruhunu uygun olmayan nitelikte ürünler seçilirse hem dekorasyon komik duracaktır hem de sizin bu konuda bilgisiz olduğunuz düşünülecektir. Renge karar veremiyorsanız 2018 trend renklerine bakarak siz de fikir sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir