Kış Ayını geride Bıraktığımız şu son günlerde artık ilk bahar ve yaz ayları geliyor. Bu sebeple yazın ve baharın renkli ve canlı mobilya trendleri farklılıklar meydana gelecektir. Bu trendler çok farklı olmamasına karşın ilkbahar ve yaz simgeleyen dokunuşlar olmalı. Bu nedenler sonbahar ve kışın dinginliğini evlerimize taşıyacak dekorasyon fikirleri gerekecektir. Mobilya dekorasyon ile ilgileneneler için 10 adımda bunlar anlatalım.

 

10 Altın Fikir

  1. Yazın ve ilkbaharın yarattığı canlılığı renkli ve enerji dolu mobilya dekorasyon fikirleri yerine daha sade ve beyaz renk ile bezenmiş özellikler deri mobilya ürünleri daha fazla tercih edilmelidir.
  2. Mobilya trendleri içerisinde kışın daha fazla sade, krem ve gri tonlarda kanepeler tercih edilmelidir.
  3. Kış ayları için dekorasyon fikirleri içerisinden diğeri de kanepe ve koltuklarınızda bir değişiklik düşünmüyorsanız sandalye ve türevlerinde hasır örgülü, kahverengi tonlarda modelleri seçebilirsiniz. Ayrıca eskitme tarzı sandalyelerde seçilebilir.
  4. Yaz ve ilk bahar temalı tablolar duvarlarınızda oldukça güzle duracaktır.
  5. Ayrıca duvarlarınıza sade ve açık renklerde boyama fikrini de düşünebilirsiniz. Üstelik kış ve son bahar temalı duvar kağıtları da fikrinizi geliştirebilir.
  6. Avangarde tarzı aydınlatma aksesuarları ve abajurlar ile odalarınıza güzel havalar katabilirsiniz.
  7. Kitaplılarınızda da değişikliğe veya kitaplığınız yoksa, eskitme tarzı, ahşap modeller hatta ağaç şeklindeki kitaplıkları seçmeniz yerinde olacaktır.
  8. Halılarınızda da farklı desenlerde kış ve sonbahar temalı değişiklikler yapabilirsiniz. Daha yünlü ve kalın halılar üzerinde size sıcağı hatırlatırken aynı zamanda sıcak tutacak halı ve kilimleri seçebilirsiniz.
  9. Kış meyve temalı vazolar ve diğer masa aksesuarları da hoş bir hava oluşturacaktır.
  10. Odalarınıza bolca ayna koyabilirsiniz. Özel tasarım dekoratif aynalar kışın son derece güzel görünmesini sağlayacaktır.

 

Ufak Dokunuşlar

İlk bahar ve Yaz mobilya trendleri içerisinde özellikle tablolar, halılar ve dekoratif duvar ve aydınlatma ürünleri evlerinize hoş bir hava katacaktır. Dekorasyon fikirleri içerisinde sizlerin kişisel zevkine uygun dokunuşlar yapmanız yanında kalıcı mobilya dekorasyon ürünlerini kullanmamanız da iyi olacaktır. Çünkü tekrar yaz geldiğinde çok fazla değişiklik yapma gereği duymamalısınız.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir